SachikoSutori

3.kapitola Nový domov

Publikované 18.08.2014 v 18:00 v kategórii Škola Elementov, prečítané: 193x

Ďalšia kapitola je o .... prečítajte si a uvidíte sami! :D

Škola Elementov

3.kapitola- Nový domov

Keď som vstúpila, všetky oči pozerali na mňa. Cítila som ako ma obliala horúčava. Nervózne som sa usmiala. V očakávaní som pozrela na Maxima ale ten stál pred dvermi ako soľný stĺp. Zakýval mi a rýchlo sa pobral preč. Otočila som sa a bleskovo prebehla očami miestnosť. Vyzerala ako obývačka. Tri veľké plazmy a pred nimi biele gauče, zopár políc s knihami a schody na ďalšie poschodie.

V zornom poli sa mi objavila malá, roztomilá osôbka, ktorá musela mať maximálne 160cm. Mala dva vrkoče s bielym melírom a orieškovo-hnedé oči. Biele tričko s logom nejakej skupiny ladilo s čiernymi obtiahnutými legínami a čiernymi balerínami.

Prihovorila sa mi:„ Ahoj. Ja som Elisabeth. Pokojne mi môžeš hovoriť Eli, Elisa alebo ako chceš, pravda ak to schválim,” zasmiala sa. „Ty musíš byť Lenka, že?” „Áno,” odpovedala som.

„Tak potom si moja nová spolubývajúca. Poď, pôjdeme do našej izby.” Chytila ma za zápästie a ťahala ku schodom na pravej strane kde sme prešli okolo dievčat, ktoré práve pozerali nejakú telenovelu.

„Ja som pricestovala len nedávno,” rozrečnila sa Elisa „ ale vyučovanie mi začína až zajtra. Som rada lebo si myslím, že už poznám celý areál školy. No tu to je.” Ukázala na dvere s číslom 55. „Dokopy tu je asi osemdesiat izieb ale ja osobne som to ešte nepočítala.”

Otvorila dvere za ktorými bola odteraz naša spoločná izba.

Pri stenách stáli dve postele a jedna mala plyšákov pri vankúši. Ďalej pri stenách boli dva svetlo-hnedé stoly s kancelárskymi potrebami. Dve veľké skrine a kvetináče s rastlinami aké som ešte v živote nevidela. Dvere do kúpeľne boli pootvorené a videla som tam vykachličkovaný sprchový kút a umývadlo so zrkadlom. Voňalo to tu po citrónoch.

„Už ti priniesli aj veci,” ukázala na ruksak pri posteli „a ak ti to nevadí už som si zabrala posteľ pri ľavej strane. Nevadí, však?” spýtala sa ma.

„Vôbec nie,” usmiala som sa na ňu „aj tak som chcela byť na pravej. Prosím ťa, mohla by si mi ukázať rozvrh? Porovnáme ich.”

Nadšene sa usmiala a šla ku stolu. „Niekde by tu mal byť...” mrmlala si popod nos. „Mám ho!” výťazoslávne zdvihla rozvrh nad hlavu a krátko sa zasmiala. Sadla si na svoju posteľ a potľapkala miesto pri nej:„ Poď sem.” Sadla som si a otvorila obálku na ktorú som úplne zabudla aj keď som ju mala stále v ruke. „Tu je.”


7:30-8:30 

8:45-9:45

  10:00-11:00

 11:00-12:10

 12:10-13:00

 13:00-14:00

 14:10-15:10

Pondelok  

Sj

Mat

ZáklOvEl

TeoZrSEl

OBED

StarOZvie

Duel

Utorok

Aj

Tv

ZáklOvEl

TeoZrSEl

OBED

StarOZvie

Duel

Streda

Mat

Tv

ZáklOvEl

TeoZrSEl

OBED

StarOZvie

Duel

Štvrtok

PrVySch

PrVySch

ZáklOvEl

TeoZrSEl

OBED

StarOZvie

Duel

Piatok

Sj

Aj

ZáklOvEl

TeoZrSEl

OBED

StarOZvie

DuelLegenda: Sj- Slovenský jazyk                             PrVySch- Praktické využitie schopností

Mat- Matematika                                                  ZáklOvEl- Základné ovládanie elementu

Aj- Anglický jazyk                                                 TeoZrSEl- Teoretické zručnosti s elementmi

Tv- Telesná výchova                                            StarOZvie- Starostlivosť o zviera


„Všetky piate a šieste hodiny máme spolu,” s údivom poznamenala Elisabeth.

„Hmm, ale čo je to ten duel?” spýtala som sa.

„Keď som išla včera na prechádzku tak som narazila na budovu, ktorá sa podobala na Koloseum,” povedala.

„Koloseum?” neveriacky som sa spýtala.

„Neviem či práve Koloseum skôr nejaká aréna. Máme ešte čas, nie? Tak ti spravým poriadnu prehliadku školy aj s mojím obľúbeným miestom.” Žmurkla na mňa.

„Tak poďme,” zasmiala som sa a vyšli sme z izby.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?ahojte :) Všetky články sú autorsky chránené ,tak prosím nekopírovať a nesťahovať. Ďakujem